Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,211 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rinovimi i Icardit: Jemi ne kilometrin e fundit! Dje…

Rinovimi i Icardit: Jemi ne kilometrin e fundit! Dje…
Inter Club Staff

Tjeter hap perpara ne tratativen per rinovimin e kontrates qe lidh Icardin me Interin.

Sipas Gazzetta dello Sport, ne diten e djeshme ka pasur nje takim shume te rendesishem ndermjet disa drejtuesve te Interit me komercialistin e lojtarit argjentinas. Po punohet vetem per detajet fiskale te rinovimit deri ne 2019. Po ecen keshtu me hapa te vogla rinovimi i kontrates i cili parashikon zgjatjen e saj dhe rritjen e rroges se Icardit ne 3 milione euro plus bonueset qe do te rriten me kalimin e viteve, bonuese te cilat do ta bejne Interistin me te paguar. Ky tani eshte kilometri i fundit per rinovimin e kontrates se tij: Ceshtje ditesh ose oresh, nuk dihet, por rinovimi i Icardit me Interit tashme eshte i sigurte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.