Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rinovimi i Icardit nuk eshte larg, perkundrazi: Ka te reja. Cmimi eshte rritur dhe eshte kuptuar se…

Rinovimi i Icardit nuk eshte larg, perkundrazi: Ka te reja. Cmimi eshte rritur dhe eshte kuptuar se…
Inter Club Staff

Ajo “mungon shume” qe u tha ne Napoli nga Maurito Icardi, mbi rinovimin, nese nga njera ane nuk i ka irrituar drejtuesit zikalter nga ana tjeter i ka futur ne pune qe ta mbyllin kete ceshtje nje here e mire.

Tratativa ne fakt eshte shume e avancuar dhe do te beje qe Bomberi zikalter te perfitoje tre here me shume se sa perfiton tani. Sipas Gazzetta dello Sport, ne fakt, po mbyllen vetem detajet e fundit te kesaj historie dhe nuk perjashtohet mundesia qe zyrtarizimi do te behet ne javen qe vjen.

Nderkohe ka mbetur gjithcka pezull, pavarsisht firmes, e ardhmja e tij. Ideja eshte se nese do te vi nje mega-oferte per te, ai do te largohet. Por jo me pak se 50 milione euro. Icardi ka treguar se nuk di ti beje gola vetem ekipeve te vogla por edhe te medhave: Ne shtepine e Juventusit ka trokitur tre here, ne Napoli e ‘sulmuan’ edhe lazer e se ndalen dot, e per te mos shkuar shume larg, ne Marassi perpara 11 muajsh me pare cfare nuk i thane e ai shenoi nje dopiete. Icardi pak nga pak po shnderrohet ne sulmuesin e klasit qe Interi kerkon dhe Mancini deshiron. E me shume mundesi do te jete ai lojtari kryesor i sulmit te Interit sezonin qe vjen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags