Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

921 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ristilim INTER – Steme e re, Inter i perjetshem! Te gjitha detajet e projektit grafik.

Ristilim INTER – Steme e re, Inter i perjetshem! Te gjitha detajet e projektit grafik.
Xhorxh Gellci

Te gjitha te rejat, yllit i eshte kthyer kuptimi origjinal, dhe do te jete gjithmone prezent ne fanellat e lojes.

MILANO – Nje ze per nje skuader Speciale, One Voice for a Special Team.

Prej sot, F.C. Internazionale ka nje look te ri. Ndryshon stema, me nje imazh te ri te koordinuar. Qe do te jete prezent kudo: nga websiti zyrtar, tek skuadra e pare. Nga sektori i te rinjve deri ne autobusi i skuadres. Logo e re, por edhe nje font ekskluziv, qe do te jete ai zyrtar, paketim i ri per te gjitha produktet dhe nje guide stilimi inovative online, e perbere nga koleksione te menduara per te gjithe interistat e botes. I gjithe projekti eshte menduar nga Leftloft, studioja e design-it qe kujdeset per imazhin e skuadres prej 2010.

Ja ne detaje te gjithe elementet e rinovuar:

  • Stema eshte riprojektuar, duke mbajtur te dukshme origjinen prej 1908, e kthyer ne perdorim ne gjashte vitet e fundit
  • Imazhi eshte modernizuar duke punuar deri ne detajet me te vogla: linjat e monogramit jane thjeshtesuar, numri i rratheve eshte zvogeluar dhe dimensionet jane ekuilibruar per nje perhapje me te mire.
  • Yllit i eshte kthyer kuptimi origjinal, ai i Scudettove te fituara, dhe ngelet nje element i detyrueshem vetem per fanellen.
  • Jane eliminuar te gjitha shkrimet e vjetra qe i perkisnin shoqerise.
  • Jane dizenjuar mbi 1000 produkte shitjeje me nje paketim te ri te menduar per te gjitha tipologjite e produktit.

Nje ze unik per nje skuader speciale. Dhe prej sot, akoma me e bukur. Per nje skuader qe do te jete milaneze dhe internacionale. E drejte dhe befasuese. Qe do te jete legjendare, sic ka qene gjithmone. Unike. Mendoni me te bukuren, atehere. Pastaj, hidhini nje sy stemes te re. Do te vereni se keto dy gjera perputhen!

logo-new2

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.