Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?
Inter Club Staff

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per titullin e Serie A dhe vendet e Champions jane ende te hapura.

Rivalet jane dy skuadra romane, Roma dhe Lazio kunder atyre te Milanos, Interi dhe Milani.

Por cilat jane kundershtaret e seciles skuader nga sot deri ne fund te Serie A? Tani do i marim me radhe per te krijuar nje ide se cila skuader e ka rrugen me te lehte ne leter, edhe pse skuadra si Interi e kane pasur shume me te veshtire me skuadra si Crotone se sa me skuadra si Sampdoria qe kane treguar vlera kete sezon.

Le te fillojme me kundershtaret e Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te Serie A.

Kujtojme qe Interi ka nje ndeshje me pak bashke me Milanin sepse derbi nuk eshte luajtur akoma dhe eshte shtyre per ne daten 04 Prill. Me germa kapitale jane te shenuar ndeshjet ne transferte.

Kundershtaret e Interit qe sot deri ne fund te Serie A: 

Verona, TORINO, ATALANTA, Cagliari, CHIEVO, Juventus, UDINESE, Sassuolo, LAZIO, MILAN (ndeshje e shtyre, luhet me 04 prill).

Kundershtaret e Romes:

BOLOGNA, Fiorentina, LAZIO, Genoa, SPAL, Chievo, CAGLIARI, Juventus, SASSUOLO.

Kundershtaret e Lazios:

Benevento, UDINESE, Roma, FIORENTINA, Sampdoria, TORINO, Atalanta, CROTONE, Inter.

Kundershtaret e Milanit:

JUVENTUS, Sassuolo, Napoli, TORINO, Benevento, BOLOGNA, Verona, ATALANTA, Fiorentina, Inter(ndeshje e shtyre, luhet me 04 prill).

Tabela e plote e ndeshjeve per secilen e skuader: 

Image may contain: text

Klasifikimi aktual i Serie A, ku Interi dhe Milani kane nje ndeshje me pak: 

No automatic alt text available.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.