Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Robinho, cfare fjalesh per Interin: “Zikalterit nuk kane asgje per ti pasur zili as Realit te Madridit. Ata edhe ne Serie A…”

Robinho, cfare fjalesh per Interin: “Zikalterit nuk kane asgje per ti pasur zili as Realit te Madridit. Ata edhe ne Serie A…”
Inter Club Staff

Robinho rikthehet ne shtepi, ne Santosin e tij. Pas nje udhetimi  te gjate neper te gjithe boten, lojtari i talentuar brazilian qe ka luajtur edhe ne Serie A me bluzen e Milanit, eshte rikthyer te skuadra ku u be i njohur pas 18 vitesh.

Ne nje interviste te gjate per TuttoMercatoWeb, Robinho ka folur edhe per Interin duke thurur jo pak elozhe per skuadren e Contes.

Ai eshte ndalur me se shumti aty edhe per faktin se perballe Interit do te jete ish-skuadra e tij, Real Madrid.

“Do te jete nje ndeshje shume e bukur per tu pare. Te dyja ato. Interi dhe Real jane pjese e nje grupi shume kompetitiv ne Champions League.”

“Kur perballen dy klube si keto, mund te ndodhe gjithcka. Do te shohim gjera te bukura fillimisht ne Madrid e me pas ne Milano.”

“Zikalterit sot nuk kane asgje per ti pasur zili Realit te Madridit.

Robinho me vone ka folur edhe per futbollin italian: “Serie A mbetet nje nga kampionatet me te mire ne te gjithe boten.”

“Eshte plot me histori dhe kualitet. Tashme nuk eshte vetem Juventusi, por ka skuadra te tjera si Interi dhe me pas Milani qe po rikthehen. Nuk mund te mos flas mire per futbollin italian dhe jeten ne Itali.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.