Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

1,081 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rolando-Porto, lojtari tani mund te lirohet me ligjin Webster: detajet. Inter pret, por edhe…

Rolando-Porto, lojtari tani mund te lirohet me ligjin Webster: detajet. Inter pret, por edhe…
Bujar Berishaj

Rolando-Porto lufte gjithmone e me e hapur.

Mbrojtesi portugez pas mungeses ne pregaditjen verore te Dragoes ne Holande ka udhezuar agjentet e tij te hetojne per mundesine e perdorimit te ligjit Webster per tu liruar nga Porto. O Jogo raporton se kjo do te ishte e mundur nese lojtari i paguan pagen e tij klubit per vitin e fundit te kontrates.

Keshtu lojtari do te ishte i lire per tu rikthyer ne Itali, ku Inter dhe Roma jane pas tij, po nuk mungojne edhe sirenat nga Rusia. Ligji Webster shjpegon se nje lojtar mbi 28 vjec (Rolando mbush 29 me 31 gusht) mund te lirohet duke paguar shifren e pages ne kontrate klubit te tij pasi ka kaluar te pakten dy vjet ne fanellen e Dragoes, Klauzola e lirmit nuk duhet te kete implikime ne kete rast.

Rolando pret ti thote lamtumire perfundimisht Portos. Lufta vazhdon dhe Inter pret.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.