Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

469 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rolando Zarate, agj. Martinez: “Lautaro do te shkoje tek Interi per 24 mln. Transferimi do behet…”

Rolando Zarate, agj. Martinez: “Lautaro do te shkoje tek Interi per 24 mln. Transferimi do behet…”
Inter Club Staff

Te tjera konfirmime per sa i perket transferimit qe nuk mund te mohohet me tashme: Lautaro Martinez tek Interi.

Kete gje, kesaj radhe e shpreh agjenti i lojtarit te Racing Avellaneda, Rolando Zarate, i cili eshte intervistuar per Tyc Sports gjate edicionit te dites ‘Sportia’ dhe ka konfirmuar se marreveshja tashme eshte arritur, duhet vetem pak qe te zyrtarizohet.

Ja fjalet e tij per Tyc Sports:

“Martinez do te shkoje tek Interi per 30 milione dollare ne total (nje shifer e barazvlefshme me 24 milione euro).”

“Kemi folur gjate gjithe kesaj kohe me zikalterit per nje largim te tijin ne qershor, ata nuk do te pranojne kurre qe ta lene lojtarin ne Argjentine deri ne dhjetor. Ai do te shkoje tek Interi ne qershor.”

Vellai i ish-lojtarit te Interit, Mauro Zarate, konfirmon keshtu mundesine per te pare Lautaro Martinez ne grupin e Jorge Sampaoli ne miqesoret e radhes se kombetares Argjentinase: “Per momentin grumbullimi i tij nuk eshte ender zyrtar, prandaj nuk po mendojme per kete gje por per ndeshjen e radhes me Racing vetem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.