Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Romelu, jo vetem Lautaro: “Lukaku pas argjentinasit, tashme tek Inter ka krijuar nje raport shume te ngushte edhe me…”

Romelu, jo vetem Lautaro: “Lukaku pas argjentinasit, tashme tek Inter ka krijuar nje raport shume te ngushte edhe me…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku ka shume ndeshje jashte fushave te lojes per shkak te nje demtimi muskular te marre perpara tre javesh.

Ai humbi shume: ndeshjen me Milanin, te gjitha ndeshjet e Champions League, por edhe takime te rendesishme ku zikalterit kane vuajtur shume ne fushe.

Nderkohe, per te ka folur sot Tuttosport, e cila ka treguar dicka qe sipas tyre ka ndodhur ne kohet e fundit ne Appiano.

“Te gjithe flasin per nje feeling dhe raport shume te afert te Lukakut me Lautaro Martinez. Kjo eshte e vertete”.

“Por duhet thene edhe dicka tjeter: Lautaro nuk eshte i vetmi njeri i afert i Lukakut ne skuadren e Interit ne kete moment”.

“Ai tek Inter ka pasur tre miq te ngushte: ka qene Lautaro, Hakimi dhe ne keto momente, eshte edhe Federico Dimarco”.

“E pikerisht Dimarco, per aftesine per te dhene topa per Lukakun ne zone, mund te krahasohet me Ivan Perisic duke qene se edhe ai ka luajtur ne krahun e majte”.

“Per kete motiv, mund te shohim ne fushen e lojes edhe nje dyshe qe mund te kombinoje shume gjate rikthimit te Lukakut ne fushe. Kete gje e di edhe Inzaghi e mund te jete normalisht nje plus me shume”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.