Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ronaldo Fenomeni ben parashikimin e madh: “Ja kush do te jene dy skuadrat qe do luftojne Scudetton: si ne kohen time…”

Ronaldo Fenomeni ben parashikimin e madh: “Ja kush do te jene dy skuadrat qe do luftojne Scudetton: si ne kohen time…”
Inter Club Staff

Gjate nje interviste te dhene diten e djeshme per La Gazzetta dello Sport, Ronaldo ka folur edhe per rivalitetin e Scudettos kete sezon dhe skuadrat qe ai shikon me shume si rivale.

Keto kane qene fjalet e tij:

Ronaldo: kemi Inter, Juventus dhe Milan… Si i rendit?

«Inter, Juventus, Milan».

Ah mire. Po na jep menjehere nej titull. Favorite keshtu si thua ti Ronaldo?

“Jo, jane tre favoritet, por ne rend alfabetik. Kush do te jete favorite e vertete do e shohim ne fund te merkatos. Nje merkato qe po me prish pushimet”.

Po mire le te flasim pak: pse Inter?

“Sepse mund te fitonte Scudetton edhe sezonin e shkuar. Le te themi se eshte po ne ate pike qe ishte vjet si skuader”.

“Sepse eshte rikthyer edhe Lukaku, qe mbi te gjitha ne Itali ben diferencen. Sepse ai me Lautaron jane pothuajse dyshja perfekte. Kane shume feeling, shume gola.”

Per Lukakun mund te jete e veshtire te perserise veten pasi ka ikur?

“Ka dashur te kthehet vete, fort: me duket nje garanci per Interin. Tani duhet te gjeje formen e tij me te mire”.

E thene nga ti… Capello cdo here kujton se si te Reali peshoje 10 kile me shume se sa kur fitove Boterorin…

“Nuk besoj se Lukaku do te doje te me imitoje. E di qe duhet te beje popullin zikalter ta fale qe u largua ashtu. Por duhet ta beje kete gje duke qene mire fizikisht”.

Me Lukakun do e kishte fituar Interi kampionatin vitin e kaluar?

“Nuk do te ishte ndonje cudi. Inter e ka humbur Scudetton vetem duke humbur nje derbi te menaxhuar keq ne pese minuta”.

Shume shohin Interin dhe Juventusin si dy rivalet kryesore…

“Si ne koherat e mia? Jo, une mendoj se kush fiton Scudetton nuk mund te mos konsiderohet dot jashte gares per titull. Te pakten ne fillim”.

“Milan si fillim do e nise njesoj dhe favorite jane tre. Por mbase do te ndodhe si ne kohen time, ku ne fund per titullin do e luftoje Inter dhe Juventus. Gjithesesi, Milan ka lojare te mire dhe te rinj: mund te permiresohet akoma, pse jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.