Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

428 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ronaldo Fenomeni nuk permbahet ne transmetim live: “Interi i madh ne vendin e pare. Ata jane per mua…”

Ronaldo Fenomeni nuk permbahet ne transmetim live: “Interi i madh ne vendin e pare. Ata jane per mua…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme Bobo TV ka pasur nje super te ftuar: ka qene Fenomeni Ronaldo i cili eshte ndalur te flase per shume tema.

Por nder temat e prekura, ka qene edhe situata e Interit dhe derbi i Milanos qe do te luhet pak dite me pas.

Keto kane qene fjalet e FENOMENIT:

Ku jeton tani Roni?

“Jetoj ne Madrid, kerkoj te shkoj njehere ne muaj ne Brazil per te takuar femijet. Por do te shkoj me shpesh tani per Cruzeiron (te cilen e ka blere).”

Te pelqen te besh presidentin e klubit?

“Ne fakt nuk e bej une, te Valladolid ka nje CEO qe e ben ne vendin tim. Une jam pronari, por jam shume afer klubeve.”

“Cruzeiron e kane shkaterruar pothuajse. Kane 150 milione euro borxhe. Une kam futur 4 milione euro qe lojtaret te regjistrohen ne kampionat. Por eshte nje sfide shume e madhe per mua, ka qene thjeshte nje zgjedhje zemre. Nuk e mendoja se ishte kaq keq.”

E shikon Serie A?

“Interi i madh eshte ne vendin e pare. Patjeter qe e shoh. Do te shoh edhe derbin. E mbani mend kur kampionati italian ishte me i miri ne bote?”

“Ishte dicka e mrekullueshme. Por tani Italia eshte parakaluar sepse ka pasur shume pak investime ne infrastrukture.”

Milano dhe Madrid, dy qytete ne zemren tende?

“Une e dashuroj Milanon, kam jetuar shtate vite. Jam ndjere gjithmone ne shtepi.”

Barcelona apo Inter, ku ke qene me i forte?

“Te Barcelona kam qene vetem nje vit, se di. Duhet te zgjedh? Nuk jam i bindur se kam qene me i forte te Barcelona sepse ne Spanje ishte me e thjeshte te luaje ne ate kohe.”

“Ne Itali mbaj mend qe luaja kunder njerezve si Vierchowod, qe me ndiqte nga prapa edhe kur shkoja te pija uje. Kane qene vite speciale.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.