Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,448 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ronaldo: “Juventus na ka vjedhur dy kampionate! Calciopoli ka qartesuar”

Ronaldo: “Juventus na ka vjedhur dy kampionate! Calciopoli ka qartesuar”
Ardi Deda

Ronaldo eshte rikthyer te flase ne Sportweek, per vitet e tij tek Interi:

Lotet e Ronaldos ne 5 maj 2002, pas humbjes me Lazio, jane ne kujtesen e popullit zikalter.

“Te humbesh nje titull ne javen e fundit eshte shkaterruese, por koha ka bere te sajen sepse Calciopoli ka hedhur drite mbi ato vite. Na kane vjedhur dy tituj kampione, njerin ne 1998 kur na mohuan penalltine e faullit te Iuliano ndaj meje dhe ne 2002-in i cili perfundoi ne ate menyre. Ne te dy rastet fitoi Juventusi i triades, i Moggi, Giraudo dhe Bettega”.

Ishte panllti faulli i Iuliano?

“Ishte penallti e paster”.

Ne ate periudhe ndjeje se dicka nuk shkonte?

“Sigurisht. Kishim ndjesine se kishte dicka te ndyre, por nuk kishim provat per ta treguar. Calciopoli tregoi qe kishim te drejte”.

Ronaldo ka luajtur me Guardiola dhe ka pasur si zevendes trajner Mourinho: e keni pyetur veten si do te kishte qene te trajnoheshe nga Guardiola dhe Mou?

“Do te me kishte pelqyer te kisha Guardiolen ne pankine. Kishte nje marsh me shume qe kur ishte lojtar. Mourinho ka nje personalitet unik. Skuadrat e tij kane nje shpirt te vecante”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.