Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

514 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ronaldo ‘O Fenomeno’ vjen ne Milano per 110 vjetorin dhe Interi i ben dhurate nje bluze speciale

Ronaldo ‘O Fenomeno’ vjen ne Milano per 110 vjetorin dhe Interi i ben dhurate nje bluze speciale
Inter Club Staff

Ai per shume sportdashes eshte futbollisti me i madh i te gjitha koherave dhe po per shumicen prej tyre, Ronaldo me i mire i historise ka qene ai i kohes se Interit kur ishte i papermbajtshem dhe beri me miliona persona ne bote te dashuroheshin me te.

Sot, ish lojtari zikalter ka bere nje vizite ne klub dhe keta te fundit kane postuar nje foto te tijen me bluzen zikalter me numrin 10 ne rrjete sociale.

Ronaldo eshte njeri prej kandidateve te nominuar per sulmuesin me te mire te historise se Interit dhe eshte i nominuar per tu futur ne ‘Hall of Fame’ zikalter.

Dy rivalet e Fenomenit jane as me shume e as me pak, por Mazzola dhe Meazza, dy sulmues qe kane bere historine ne klubin zikalter. Interi ka shkruar sot per ardhjen e Ronaldos ne cdo profil neper rrjete sociale.

Ne instagram, klubi ka shkruar: “Shikoni kush ka ardhur te na takoje”, dhe ka postuar nje foto me bluzen me numrin 10 qe lexon “Fenomeno”.

Tifozet si gjithmone nuk jane te gjithe dakord. Ka ende nga ata qe kujtojne ate kalim tek Milani qe Fenomeni e ka perseritur disa here se nuk krahasohet me vitet e tij tek Interi.

Nderkohe, Fenomeni ka takuar edhe dy lojtare te kombesise se tij qe ndodhen tek Interi: Miranda dhe Dalbert.

Nderkohe, keto jane fotot qe Interi ka postuar sot neper rrjete sociale:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.