Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,662 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rriten partnership-et ne shtepine Inter. I fundit eshte pronari i Alibaba qe…

Rriten partnership-et ne shtepine Inter. I fundit eshte pronari i Alibaba qe…
Inter Club Staff

Te reja per sa i perket klubit ne shtepine Inter. Sipas asaj qe zbulohet nga Bloomberg, ne fakt, presidenti indonezian Joko Widodo ka zgjedhur Jack Ma, numrin nje te Alibaba, kolosit kinez i tregetimit elektronik, per zhvillimin e rrjetit e-commerce ne vendin e tij.

Por, ku hyn ketu Inter, Thohir dhe Suning? Eh, Suning zoteron 20% te gjigandit kinez dhe ne e-commerce jane teper te fuqishem en Kine. Nderkohe qe manjati kinez ka mardhenie teper te aferta me Widodo, aq shume sa ishte folur edhe per perfshirjen e tij en qeveri. Me pak fjale, gjithcka te le te kuptosh se shume shpejt do te kete nje partnership ndermjet Interit dhe Alibaba. Drejtuesit e Suning, perfshire edhe Jindong Zhang dhe djali Steven, kane qene ne Jakarta ne nje vizite zyrtare per te njohur pjesen tjeter te familjes Thohir, babain Teddy dhe vellain Garibaldi. Ne realitet Zhang, sebashku me presidentin aktual te Interit kane vizituar nje nga qendrat tregtare elektronike me te medha ne Indonezi: nje e dhene qe te con se Sunining do te zbarkoje shume shpejt ne Indonezi, pikerisht e shtyre nga Thohir. E nderkohe nga ana tjeter Interi behet gati per para te fresketa nga fuqia e Suning per te gjetur partnere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.