Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rrogat Inter, ja nga cfare shifrash niset Thohir: Premio, kosto tranjerash dhe…

Rrogat Inter, ja nga cfare shifrash niset Thohir: Premio, kosto tranjerash dhe…
Inter Club Staff

Ka nje kuriozitet mjaft te madhe per te kuptuar situaten ekonomike me te cilen do e nise Erick Thohir per te sheruar bilancet e Interit. Ne pritje te asamblese se fundit te tetorit e cila do te tregoje edhe shifrat zyrtare te 2013, llogaria e pare qe behet eshte mbi ate te 2012.

Cilat jane kostot e personelit te Interit? Cila eshte pika e nisjes per manjatin Indonezian?

Skuadra zikalter, vetem me kontratat e lojtareve ka kushtuar (ne 2012) 131,769 milion euro: Eshte pikerisht kjo shuma qe paguan Interi per rrogat.

Ketyre 131,7 milion i shtohen edhe 13,001 milion euro per tranjerin dhe stafin teknik dhe 7,906 milion euro per premiot e lidhura me rendimentin e lojtareve. Ne total, i gjithe personeli i teseruar i Interit, sezonin qe kaloi kishte nje kosto prej 152,576 milion euro.

Nese i shtohen edhe 2,5 milion euro te shpenzimeve sociale, e nese llogaritet edhe shifra prej 9.7 milionesh te personelit jo te teseruar arrihet ne shifren 165 milion euro.

Nje ulje mjaft e madhe krahasuar me nje vit me pare ne 2011 ku Interi e kishte faturen 190,179 milion euro.

Totali i rrogave ne 2013, per here te pare do te zbrese poshte 100 milion eurove, e me pas ne 2014 pritet te bjere poshte 90 milion eurove. Ky eshte qellimi i zikalterve, e nga ketu do te nise revolucioni.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags