Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,016 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ruben Botta, River Plate kontakton agjentin e tij. Por Interi ka vendosur qe…

Ruben Botta, River Plate kontakton agjentin e tij. Por Interi ka vendosur qe…
Inter Club Staff

River Plate vazhdon te enderroje Ruben Botta-n por mundesite qe Millonarios te vene duart mbi ish talentin e Tigres jane vertete te pakta.

Ne ditet e kaluara, zevendespresidenti i River, Diego Turnes ka kontaktuar Sergio Levinton, prokuratorin e Bottas qe javen e kaluar ishte ne Milano per te diskutuar te ardhmen e lojtarit me Brancan dhe Ausilion.

I njejti Levinton ka qartesuar se Botta deshiron te qendroje ne Itali, dhe nje konfirmim per kete vjen nga Daniel Passarella, presidenti i River: “Botta po rekuperohet nga demtimi. Riveri eshte i interesuar per lojtarin qe do te kthehet ne fushe pas shtatorit, por Interi ka vendosur ta dergoje tek Livorno ne huazim.”

Botta do te kthehet te stervitet ne muajn tetor qe te rikthehet ne fushe ne nentor. Obiektivi eshte te vije tek Interi ne muajn Janar gjate merkatos dimerore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.