Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

503 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ruben Botta zyrtarisht i Interit. Sassuolo, per Belfodil, ofron…

Ruben Botta zyrtarisht i Interit. Sassuolo, per Belfodil, ofron…
Xhorxh Gellci

Interi ka depozituar kontraten e Ruben Botta. Pra, argjentinasi eshte blerja e pare e Erick Thohir si president i shoqerise zikalter. Botta vjen me titull perfundimtar nga Livorno, qe e kishte teseruar ne vere duke i lejuar Interit te mbante hapur nje vend per lojtar ekstra-komunitar.

Nderkohe, sot eshte nje dite e rendesishme per Belfodil. West Ham e deshiron ne huazim, ndersa Sassuolo deshiron te marre gjysmen e kartonit qe i perket Parmes, dhe sic shpjegon Sky Sport, do te ishte i gatshem te paguante 3 milion ne shoqerine emiliane.

Ngelet per t’u kuptuar pozicioni i lojtarit, qe deshiron te gjeje nje sistemim ne nje klub mesatar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.