Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rudiger eshte i Interit: dje eshte gjetur marreveshja, zyrtare behet ne korrik. Nainggolan…

Rudiger eshte i Interit: dje eshte gjetur marreveshja, zyrtare behet ne korrik. Nainggolan…
Inter Club Staff

Gjithcka e bere per Antonio Rudiger. Sipas Corriere dello Sport, Interi dhe Roma kane gjetur dje marreveshjen per transferimin e gjermanit ne Milano (romanet jo me kot dje kane blere e zyrtarizuar mbrojtesin Moreno).

Kerkesa fillestare e Pallotes ishte 35 milione, Interi ofronte 25: marreveshja eshte arritur ne gjysem te rruges. Gjithcka do te zyrtarizohet pas dates 1 Korrik, vetem pasi te jete mbyllur bilanci i sezonit qe po leme pas.

“Marreveshja Rudiger eshte mbyllur ne fshehtesi te plote dhe me nje ‘gentleman agreement’ – lexohet ne faqet e Corrieres -. Nderkohe eshte rene dakort se nuk do te kete sulme per lojtaret e tjere te Romes, e as per Nainggolan. Keshtu, Spalletit do i duhet te gezohet vetem per njerin nga dy lojtaret e Romes qe kishte kerkuar. Eshte e qarte tashme se ne shtepine Inter nese nuk do te fije Radja, do duhet te hidhet ne sulm per nje emer tjeter ne ate pozicion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.