Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

195 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rummenigge, cfare fjalesh per Interin: “Jemi nje skuader e forte edhe pa Conte. Doni ta dini cfare kam kuptuarn ga Inzaghi?”

Rummenigge, cfare fjalesh per Interin: “Jemi nje skuader e forte edhe pa Conte. Doni ta dini cfare kam kuptuarn ga Inzaghi?”
Inter Club Staff

Pas largimit nga Bayern, sot Karl-Heinz Rummenigge eshte nje anetar i komitetit Ekzekutiv te UEFA.

Ai eshte intervistuar nga La Gazzetta dello Sport dhe ka folur normalisht per Interin.

E ke pare derbin e se dieles?

“Po, e kam pare. Per fat te keq Interi mund te kishte fituar por nuk ka problem, kampionati eshte ende i gjate.”

“E rendesishme eshte qe nuk ka humbur. Eshte interesante se edhe pas largimit te Contes klubi eshte mbuluar shume mire.”

Inter mund te rekuperoje shtate piket ne majen e klasifikimit?

“Po, edhe Milani edhe Napoli jane nje surprize, po ecin fort, por ka kohe per Interin dhe Interi ka kapacitetin per te mbrojtur Scudetton e fituar pavarsisht se ka bere shitje te rendesishme.”

A e prisje kete nivel?

“Jane larguar lojtare me shume peshe, pa frike, por ka qene nje merkato inteligjente dhe eshte peshkuar tranjeri i duhur.”

“Sot me shume se kurre tranjeri peshon shume dhe Inzaghi eshte ai qe po ben nje pne shume interesante.”

“Eshte shume i zozi. Kete gje e kam kuptuar shume kohe me pare tek ai, eshte i zoti vertete ne ate pune qe ben.”

Si?

“Ne kemi luajtur dy here kunder Lazios ne Champions. Edhe pse Bayern ka fituar gjithmone, eshte pare dora e Inzaghit, ne cdo dite qe ai ka qendruar ne Rome.”

“Edhe tek Interi shihet puna e tij e mire. Ne fushe dhe taktikisht. Eshte e rendesishme qe skaudrat e Milanos jane rikthyer protagoniste.”

Pse?

“Sepse jane klube te rendesishme per futbollin europian dhe italian. Mungonin ata ne keto nivele. Inter ka fituar gjithmone Scudetton ne maj dhe jo me heret. Milani po ecen fort.”

“Edhe pse sot jam interist, me behet qefi te shoh edhe Milanin lart. Nese Milano ecen mire, edhe futbolli italian ecen mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.