Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

576 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rummenigge flet per te ardhmen e Perisic dhe Alaba: “Inter? Tani duhet te mendojme per…”

Rummenigge flet per te ardhmen e Perisic dhe Alaba: “Inter? Tani duhet te mendojme per…”
Inter Club Staff

Ceshtja Ivan Perisic eshte nje ceshtje qe po mban pezull jo pak Interin sepse zikalterit duan ta shesin gjate kesaj merkatoje lojtarin.

Per kete ceshtje por edhe per te tjera, ka folur sot per mikrofonat e Sport1, CEO i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge.

Ai ka folur keshtu edhe per blerjen e Ivan Perisic nga Interi, nje tratative qe ende nuk ka hyre ne fazen e saj me te rendesishme.

“A do te blihet nga Bayern ne fund te sezonit Perisic? Nuk e di, nuk e kemi vendosur ende te ardhmen e tij.”

“Di te them se dua te perseris nje koncept per te gjithe ju edhe njehere: Bayern ka disa sfida te rendesishme ekonomike perpara.”

PER ALABA DHE THIAGO ALCANTARA – “Te dy ata jane lojtare te nje niveli shume te larte, brenda dhe jashte fushes.”

“Por tani duhet te gjejme nje zgjidhje per te dy ata dhe qe eshte financiarisht e mundshme dhe e pranueshme nga ne.”

“Dihet qe lojtaret nuk jane ne skadence kontrate ne fund te ketij sezoni por kane edhe nje vit tjeter kontrate me ne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.