Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

275 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rusi-Kroaci, luan vetem njeri nga dy interistet kroat: ja formacioni zyrtar

Rusi-Kroaci, luan vetem njeri nga dy interistet kroat: ja formacioni zyrtar
Bujar Berishaj

Interistet kroat, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic sot kerkojne gjysme-finalen e Boterorit.

Sulmuesi i krahut dhe mesfushori qendror sot do te jene perballe Rusise qe eshte edhe mikepritese e ketij kompeticioni.

Por ne fushe, te pakten nga minuta e pare, do e shim vetem njerin nga dy lojtaret e Interit. Behet fjale per Ivan Perisic i cili do e nis ndeshjen nga fillimi kurse Marcelo Brozovic do jete ne pankine.

Dalic, tekniku i Kroacise, ka preferuar keshtu dyshen Modric dhe Rakitic para Brozovic duke i vendosur para mbrojtjes dhe duke vendosur Kramaric prapa shpines se Mandzukic.

Kur jemi te sulmi, Ivan Perisic do e nis nga krahu i majte i sulmit ashtu si zakonisht duke kerkuar qe te dergoj Kroacine e tij ne mesin e kater ekipeve me te mira ne kete Boteror.

Ndeshja mes Kroacise dhe Rusise fillon ne ora 20:00 ne nje Boteror ku tashme kane mbetur vetem ekipe nga Europa. Nderkohe keto jane formacionet zyrtare te te dy ekipeve.

RUSIA (4-2-3-1): Akinfeev; Fernandes, Kutepov, S. Ignashevich, Kudryashov; Zobnin, Kuziaev; Samedov, Golovin, Cheryshev; Dzyuba.

KROACIA (4-2-3-1): Subasic; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic; Rakitic, Modric; Rebic, Kramaric, Perisic; Mandzukic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.