Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,021 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini: “Asgje seshte me mire sa Interi per mua. Cfare pendese qe u largova, por…”

Sabatini: “Asgje seshte me mire sa Interi per mua. Cfare pendese qe u largova, por…”
Inter Club Staff

Walter Sabatini u mendua se do te ishte nje nga njerezit me te forte te klubit kur erdhi ne momentin e pare edhe pse ai ishte nje punonjes direkt i Suning dhe jo i Interit. 

Ndarja e tij me Suning dhe si per pasoje edhe me skuadren zikalter, ben qe te flitet edhe sot.

Ish-drejtuesi i larte i Interit eshte rikthehet te flase per te kaluaren e tij si zikalter si dhe per arritjet e ekipit zikalter ne kete sezon futbollistik.

Keto kane qene fjalet e tij:

“Interi ka arritur te kaloje shume veshtiresi, ne nje pjese te kampionatit ka qene nje periudhe ku mund te imagjinonim ne nje dicka me te paparashikueshme dhe me te rende sesa kaloi Interi ne momentin qe pesoi renien.”

“Por megjithate, ekipi gjithsesi arriti te ringrihet dhe te fokusohej fort pas objektivave qe ishin vendosur ne fillim te sezonit.”

“U treguan shume te zgjuar si skuadra ashtu dhe trajneri, duke i dhuruar vetes dhe tifozeve nje nate magjike si ajo e Olimpicos ndaj Lazios.”

“Do te jete nje ndeshje epike. Te luash ndeshjen e fundit te kampionatit per nje vend ne Champions tregon qe gjithsesi zikalterit kane arritur dicka te rendesishme ne kete sezon futbollistik.”

“Une dua te rinis gjithcka nga fillimi, por me zhgenjimin me te madh dhe pendesen qe kam humbur nje ekip si Interi.”

“Sepse te jesh ne Inter tregon qe ke arritur maksimumin profesional dhe sigurisht nuk mund te arrij dicka me lart se kaq.”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.