Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

541 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini: “Tifozet e Interit te medhenje, Championsi eshte per ta. Spalletti? Ja se cfare ka ne mendje…”

Sabatini: “Tifozet e Interit te medhenje, Championsi eshte per ta. Spalletti? Ja se cfare ka ne mendje…”
Bujar Berishaj

Me rastin e eventit Football Leader te mbajtur ne Napoli (aty ku foli Braida pak me pare) ka four Walter Sabatini. 

Sabatini u largua nga Interi ne muajin e prillit dhe tani ka diskutuar rreth kualifikimit te Interit ne Champions. Keto jane fjalet e tij:

“Jam shume i lumtur per ata qe kane punuar, per klubin, Spallettin, lojtaret. Por sidomos jam i lumtur per tifozet e medhenje te Interit. Ata qe kane qene 65 mije cdo jave per Interin. Championsi eshte per ta”.

 

Nderkohe i pyetur nese ka folur me Spallettin ne kohet e fundit ai eshte pergjigjur shkurt: “Po, e degjoj shpesh”, per te shtuar pastaj.

“Do te rinovoj, eshte trajner i Interit dhe deshiron te jete akoma. Ka ne mendje dicka te rendesishme dhe me siguri qe do vazhdoj deri sa ta bej”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.