Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

265 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini zbulon: “Une nuk kam pasur asnje dyshim per nje lojtar te Interit. E dija qe diten e pare qe ai…”

Sabatini zbulon: “Une nuk kam pasur asnje dyshim per nje lojtar te Interit. E dija qe diten e pare qe ai…”
Inter Club Staff

I intervistuar per Radio NSL, Walter Sabatini ka komentuar veshtiresite e Jose Mourinhos ne kete moment te sezonit me Romen.

“Pas ndeshjes me Venezian, Mourinho e ka analizuar shume mire merkaton e Romes. Ka thene ate qe duhet te thoshte.”

“Por Roma ka humbur Edin Dzeko. A e dini ju cfare lloj lojtari eshte Edin? Eshte nje lojtar unik ne llojin e tij.”

“Ai po ben shume mire te Interi dhe po zevendeson nje njeri shume te rendesishem si Lukaku edhe pse ngjashmeri ne loje me te nuk ka.”

saba

“Interi per mendimin tim ende nuk ka treguar potencialin e saj te plote, sepse kur kjo gje do te ndodhe, mund te shohim dicka teper te rendesishme.”

“Por nuk i kam kuptuar kritikat ndaj Dzeko. Une e prisja qe prej dites se pare Dzekon te bente gjera te medha te Interi.”

“Une nuk kam pasur asnje dyshim per Dzekon tek Interi qe prej dites qe pashe lajmin se ai po trasnsferohej ne Milano. E dija qe diten e pare qe ai do te bente mire.”

“Dzeko eshte Dzeko, te gjithe bejne mire ta ngulisin ne koke kete gje. Dzeko iku nga Roma vetem per problemet me Fonsecen sepse sot me Mourinhon mund te ishte duke bere cmendurira.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.