Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

589 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatino Durante: “Rafael portier i mire. Ja sa kushton por Interi…”

Sabatino Durante: “Rafael portier i mire. Ja sa kushton por Interi…”
Andi Prifti

Prej disa ditesh, ne Brazil, insistojne: Inter kerkon Rafael, portierin e Santos dhe ka derguar nje emisar ne Brazil per te folur me klubin e Santos. Aktualisht po flitet me shifra ku ZiKaltrit mund te ofrojne 4,5 ose 5 milione euro.

Per te ditur me shume, FcInter1908.it ka kontaktuar Sabatino Durante, agjentin e FIFA, i aktivizuar ne Brazil.

Si e gjykoni ju Rafael-in? Do te ishte nje portier per Interin?

Rafael eshte nje portier i mire, eshte e ri por ka eksperience dhe kete e ka fituar duke punuar shume. Eshte nje element i mire.

Ne Brazil thuhet se ka dhe nje oferte. Eshte e vertete?

Nuk them se ZiKaltrit kane bere oferte por eshte e vertete qe merkatoja sapo ka nisur.

Interesimi i Inter per Rafael mund te jete nje paralajmerim per largimin e Handanovic?

Gjithçka eshte e mundur, e perseris: merkatoja sapo ka nisur dhe nuk mund te perjashtoj asgje.

Sa kushton Rafael?

Vlera e tij ne merkato eshte rreth 7 ose 8 milione euro, por eshte ende shpejt per te folur me çmimin.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.