Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabella cfare elozhesh per Icardin:”Eshte nje 9 i vertete, lojtar i rralle. Dhe luan…”

Sabella cfare elozhesh per Icardin:”Eshte nje 9 i vertete, lojtar i rralle. Dhe luan…”
Donald Elmazi

E ka thirrur per te veshur bluzen e Argjentines dhe i ka realizuar nje enderr. Thone qe trajneri Sabella ka thirrur Icardin edhe pse Messi eshte i demtuar. Mund te jete, por Maurito ishte ne vemendjen e trajnerit kohe me pare. E ka shpjeguar dhe vete ai:“I kam kerkuar se cfare deshironte kur ishte tek Sampdoria, me tha qe donte te luante me kombetaren tone. Eshte nje numer 9 nga ata te rraces dhe eshte shume i mire ne lojen ne ajer dhe ne zonen e penalltise dhe lojtare te tille jane te pakte, jane te rralle. Eshte shume i ri, por luan ne nje nga klubet me te medhenj te Europes”. Eh, veshtire te mendosh qe nje trajner ve re keto aftesi dhe i perdor vetem se “mungon Messi”. Duhet te kete nje tjeter arsye tjeter. Dhe eshte se bomberi i Interit, pavarsisht qe eshte nje 93′, ka treguar talentin e tij dhe tani shpreson ne kuren qe Mazzarri perdor per sulmuesit e tij(sa per t’iu kujtuar ecurine e Cavanit), ta beje te mesoje edhe me shume sa te jete i pazevendesueshem. I paharrueshem per ngjyrat zikalter dhe per ato te kombetares argjentinase.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags