Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

587 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Salvini i shkaterruar moralisht: “Nje Milan pa asnje ide dhe loje. Ne derby mund ti lutemi vetem zotit.”

Salvini i shkaterruar moralisht: “Nje Milan pa asnje ide dhe loje. Ne derby mund ti lutemi vetem zotit.”
Inter Club Staff

Matteo Salvini, ish shefi i qeverise italine njihet nga te gjithe si nje tifoz i ‘thekur’ i Milanit, por me sa duket ai i ka humbur shpresat tek skuadra e tij qe ne javen e trete te ketij sezoni.

Ai zakonisht eshte nje tifoz entuziast dhe optimist, por kesaj radhe eshte shprehur ndryshe nga heret e tjera dhe mbase tek kjo ka dore dhe hija e Interit qe i gjendet perpara Milanit sepse te shtunen luhet derbi.

“Ajo cfare kemi bere dje kunder nje Verone qe sapo eshte ngjitur ne Serie A dhe mbi te gjitha qe luante me vetem 10 lojtare eshte e turpshme.”

“Ne derbi mund te rrime vetem si ‘bufa’, ti lutemi zotit dhe ne fund mbase ti urojme interistat.”

Keto kane qene fjalet e para te Matteo Salvinit ne 7 Gold i cili me pas ka vazhduar dhe ka folur edhe me tej per mendimin e tij.

“Nuk ka nje ide loje, duket sikur lojtaret e Milanit jane takuar dje ne kafene dhe sot kane bere nje skuader per kalceto.”

“Une kam besim gjithesesi tek Giampaolo dhe mbase ne javet ardhshme dicka e mrie do te shikohet, por sot kur shikoj Milanin duket me keq se ai i sezonit te kaluar: pa pike entuziazmi dhe pa nje ide.”

Derby po afrohet. Mbase Salvini reflekton me se miri fytyrat e friksuara te milanistave perpara ndeshjes me Interin por perfitojme nga ky artikull per ti dhene zemer ne interistat: Ne derbi asnjehere nuk i dihet sepse eshte i paparashikueshem! Koha e ka treguar me se miri kete gje! 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.