Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Samuel akoma titullar, por ndryshon pozicion. Guarin do te jete pas Palacios…

Samuel akoma titullar, por ndryshon pozicion. Guarin do te jete pas Palacios…
Donald Elmazi

Keto dite po percaktohet Interi qe do te perballet me Livornon neser ne oren 20.45. Buzeqesh Mazzarri, qe rekuperon Samuel dhe e vendos ne vend te te skualifikuarit Juan Jesus. Sic ka thene gjithmone tekniku, argjentinasi eshte lojtari i vetem (duke pare mungesen e Chivu) qe mund te mbuloje nje mungese te mundshme te te riut brazilian. Per fat te mire, problemi muskular i Udines nuk ka qene shume i rendesishem, dhe Muri Zikalter do te jete rregullisht ne fushe prane Rolando dhe Ranocchia.

Edhe Jonathan duket plotesisht i rekuperuar dhe do te luaje ne korsine e djathte, me Nagatomon ne te majte. Edhe sepse me 99% Pereira nuk do jete pjese e ndeshjes duke pare grumbullimin e Uruguayit qe do te filloje pregatitjen para normales per te pregatitur ndeshjen direkte per kualifikimin ne Boteror me Jordanin.

Perpara, Guarin do te jete edhe nje here trekuartist ne mbeshtetje te sulmuesit te vetem, Palacios. Alvarez dhe Taider do te luajne perseri ne krah te Cambiassos. Disa shpresa edhe per kapiten Zanettin dhe Belfodil, qe behen gati te futen ne fushe ne pjesen e dyte: kapiteni deshiron te kthehet ne San Siro pas demtimit te Palermos dhe algjeriani duhet te rekuperoje besimin e Mazzarrit, te humbur disi per kartonin e kuq me Veronen. Perseri pankine per Kovacic, te pakten nga minuta e pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.