Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

129 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sanchez sulmon Mourinhon: “Ja cfare ndodhi tek Manchester United.”

Sanchez sulmon Mourinhon: “Ja cfare ndodhi tek Manchester United.”
Inter Club Staff

Alexis Sanchez ka perdorur mikrofonate e BBC per tu rikthyer tek eksperienca e tij tek Manchester United.

Ne fjalet e tij ka pasur akuza ne drejtim te Jose Mourinho, i cili sipas tij ka ndikuar shume qe ai te kthehet ne nje FLOP te periudha e tij tek United.

“Une i them gjerat se si i mendoj une. Ne baze te opinionit tim te fituar me kalimin e kohes tek Manchester United.”

“Mourinho eshte nje nga tranjeret me te mire ne bote per menyren se si te stervit, menyren si studion videot, menyren se si merret me gjerat.”

“Por pastaj, brenda grupit, ishte gjithmone ndjesia e pasigurise smund te gjendeshje brenda ose jashte ne te qindat e sekondave.”

“Ndonjehere nuk luaja, pastaj e beja, pastaj nuk luaja prap. Si futbollist me Mourinhon kam humbur te gjithe vetebesimin.”

“Lojtari e humbet te gjithe besimin tek vetja ne kete menyre. Pastaj u krijua edhe nje atmosfere shume e keqe me tranjerin.”

“Ndonjehere luaja mire, shenoja gol dhe ai me hiqte nga fusha. Luaj futboll qe kur kam qene pese vjec dhe nese me heqin topin eshte njesoj si te me heqin gezimin. Jam keshtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.