Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,491 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Santon: “Pas Parmes ka ndryshuar gjithcka, ka me shume deshire. Shume gabime, por…”

Santon: “Pas Parmes ka ndryshuar gjithcka, ka me shume deshire. Shume gabime, por…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes se fituar nga Interi ndaj Udineses, Davide Santon ka folur per mikrofonat e Premium Calcio.

Ja fjalet e tij: “Kishim dy lojtare me shume, por ne fund te ndeshjes ata futen nje sulmues dhe tentuan topat e gjate qe na vune pak ne veshtiresi. Por fajin e kishim vete, sepse nuk u sollem sic duhej ne fushe dhe beme shume gabime ne pasime. Duhet ta kishim mbajtur me mire dhe me shume topin. Por e rendesishme eshte qe dolem me 3 pike pas kesaj ndeshje. Europa nuk eshte vetem nje enderr tashme? Sigurisht qe jemi me afer tani, por nuk duhet te ndalemi se fituari ndeshjet. Dicka ka ndryshuar pas Parmes? Po, ka pasur nje ndryshim. Ne sebashku me tranjerin kemi folur shume dhe i premtuam njeri-tjetrit qe do te ndryshonim dicka. E te gjithe kane me shume deshire se me pare. Po punojme bashke, vrapojme per njeri tjetrin dhe kjo eshte e rendesishme. Jam i lumtur qe do te rikthehemi ne Milano me 3 piket.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.