Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,031 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Santon rikthehet ne Brunico: Ishte mbyllur gjithcka per 8 milione, por deshtoi…

Santon rikthehet ne Brunico: Ishte mbyllur gjithcka per 8 milione, por deshtoi…
Inter Club Staff

Dukej gjithcka e bere, Santon ishte larguar nga grumbullimi zikalter dhe kishte fluturuar per ne Angli qe te firmoste me Sunderland. Por, papritur, tratativa ishte cuar perpara pa pasur nje marveshje ndermjet lojtarit dhe klubit e ne fund kjo gje solli qe lojtari te mbetet tek Interi.

“Shuma qe do te perfitonte Interi ishte plot 8 milione euro, nje fitim i paster prej 3 milionesh nga ana e Interit nese kujtojme cmimin qe zikalterit e blene. Por jo, Santon rikthehet ne Brunico per te vazhduar pergatitjen parasezonale. Lojtari dje kishte fluturuar per ne Sunderland qe te mbyllte transferimin, por mbasdite vone dy klubet e kane ndalur tratativen. ‘Sunderland dhe Inter kane vendosur te mos e cojne ne port kete tratative pasi nuk eshte gjetur gjuha e perbashket me lojtarin’ eshte shkruar ne komunikaten zyrtare te klubit anglez.” – Shkruan Gazzetta dello Sport.

Sipas klubit anglez tratativa deshtoi se nuk u gjet gjuha e perbashket me Interin por sipas asaj qe tregon Interi, tratativa deshtoi sepse Sunderland donte te fuste nje klauzole qe pergjysmonte rrogen e Santon nese Sunderland binte ne kategorine e dyte. Ne kete pike Interi dhe Santon do duhet qe te gjejne nje klub tjeter per te hapur nje tratative te re.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.