Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,004 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sarri paralajmeron Interin: “Zikaltrit te forte, ja cfare nuk duhet te bejne kunder Tottenham”.

Sarri paralajmeron Interin: “Zikaltrit te forte, ja cfare nuk duhet te bejne kunder Tottenham”.
Ardis
  • On 25/11/2018, 0:57

Ka folur per mikrofonat e Sky Sport, trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ku ka dale i humbur ne ndeshjen kunder Tottenham ne Premier League.

Ai ka paralajmeruar Interin ne prag te ndeshjes, te merkuren pikerisht kunder Spurs-ave:

“Mbase sot ka qene Chelsea me i keq i te gjithe sezonit, eshte nje stadium qe nuk me pelqen, ka diferenca te medha, nuk eshte atmosfera e kampionatit anglez.”

“emi humbur ne menyre te qarte, kemi luajtur dobet kunder nje kundershtari te forte. Nuk jam aspak i kenaqur nga ndeshja qe pash sot”.

“Skuadrat angleze jane te veshtira per tu perballur, ndeshjet ne shtepi per kundershtaret jane te veshtira per tu pertypur”.

Inter-i eshte nje skuader e forte, shpresoj qe te mos kene menyren tone te trajtuarit te ndeshjes dhe qe te arrijne qe ne gjysem oren e pare ti perballojne sepse ata ne 30 minutat e para jane shume te rrezikshem”.

“Duhet te evitojne humbjen e topit pikerish ne gjysemfushe sepse ne nivel te kundersulmeve jane nje nga skuadrat me te forta te Europe-s”.

Keto kane qene fjalet e Italianit qe duket se ka keshilluar Interin te menaxhoje me mire 30 minutat e para te lojes ku Tottenham luan me fort se pjesen tjeter te ndeshjes.

Kujtojme qe Interi me Tottenham do te luaje te merkuren ne 28 nentor ne oren 21:00 ne Wembley.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.