Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, skualifikim i rende ne Champions per Vidal? “Komisioni disiplinor i UEFA do te perdore dore te hekurt sepse…”

Inter, skualifikim i rende ne Champions per Vidal? “Komisioni disiplinor i UEFA do te perdore dore te hekurt sepse…”
Inter Club Staff

Arturo Vidal, deri me tani, ka qene nje faktor negativ per Interin dhe me se shumti kjo gje ka ndodhur ne Champions League.

Qe tek penalltia e shkaktuar ndaj Gladbach, deri tek kartoni i kuq prej budallai ne ndeshjen ndaj Real Madrid ne San Siro.

Por ai nuk ka arritur te lere dot shenje edhe ne dy ndeshjet e tjera ndaj Shakhtar dhe Real Madrid, ne kete edicion te Champions League.

Conte nderkohe, qe do e perdore edhe sot titullar ndaj Sassuolo, po pret nje lajm shume te keq nga UEFA per ate qe ndodhi te merkuren.

“Eshte e sigurt qe Vidal ndaj Borussias nuk do te luaje, por Interi po po shpreson per nje assist nga UEFA per Vidal.”

“Ne kete moment, kiliani sipas rregullores do te mungoje vetem nje ndeshje, por me sa duket ceshtja e tij ka kaluar te komiteti disiplinor i UEFA.”

“Ai do te mblidhet javen qe vjen, te henen, dhe do te vendose nese ndaj tij do te merren masa te tjera apo jo.”

“Gjasat jane qe Vidal te denohet nga dy deri ne tre ndeshje per sjelljen e tij dhe mbi te gjitha, per fjalet qe ka thene ne drejtim te arbitrit.”

“Ne kete rast, Vidal mund te mos luaje me per Interin ne kete edicion te Champions nese zikalterit nuk do te kualifikohen me tej.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.