Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

806 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sassuolo-Inter, ja 22 lojtaret e grumbulluar nga Spalletti i cili deklaron: “Joao Mario nuk eshte…”

Sassuolo-Inter, ja 22 lojtaret e grumbulluar nga Spalletti i cili deklaron: “Joao Mario nuk eshte…”
Inter Club Staff

Ata qe mungojne ne listen e te grumbulluarve te Interit jane Radja Nainggolan dhe Joao Mario.

Luciano Spalletti ka grumbulluar 22 lojtare per ndeshjen ndaj Sassuolos nderkohe, por belgu nuk eshte rekuperuar akoma nga demtimi muskular.

Ndersa per portugezin, duket se ka gjithashtu nje demtim muskular dhe qe e ka prekur keto ditet e fundit.

Kete gje ka dashur ta nenvizoje Spallettit i cili ka deklaruar ne konferencen per shtyp se “Mos e ngaterroni me historite tuaja te merkatos, Joao Mario ka nje shqetesim muskular prandaj nuk eshte ne liste.”

“Nuk e kam nxjere jashte skuadre sic keni deklaruar ju. Jua them une. Te grumbulluarit i vendos une, dhe ai nuk eshte jashte skuadre perpara se ta shkruani.”

Nderkohe, ja lista e polte e te grumbulluarve:

Portier: 1 Handanovic, 27 Padelli, 46 Berni;

Mbrojtesa: 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 23 Miranda, 29 Dalbert, 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar;

Mesfushore: 5 Gagliardini, 8 Vecino, 20 Borja Valero, 77 Brozovic;

Sulmuesa: 7 Karamoh, 9 Icardi, 10 Lautaro Martinez, 11 Keita Balde, 16 Politano, 44 Perisic, 87 Candreva.

Nderkohe, kjo eshte lista e plote e publikuar nga Interi:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.