Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Scarpini: “Brozovic më kujton Dekin. Icardi, duhet të vazhdoj me gola”.

Scarpini: “Brozovic më kujton Dekin. Icardi, duhet të vazhdoj me gola”.
Rinor Sopaj

Roberto Scarpini, drejtor i Inter Channel, flet për Tuttomercatoweb.com dhe komenton mbi shpërblimin, i cili i’u dha drejtorit sportiv Piero Ausilio:

“Një mirënjohje e merituar për të, është frut i punës së tij”.

Por gjithashtu shtoi dhe disa fjalë për Brozovic të cilin e krahasoi me një ish-lojtar të Interit:

“Më kujton Stankovicin në moshë të re, lojtar i cili gjendet ne cdo cep të fushës, me forcë dhe intelegjencë”.

Flet edhe për performancat e Interit:

“Kjo është një skuadër e cila ka një potencial të madh dhe që po rritet vazhdimisht”.

E ardhmja e Icardit?

“Ekziston dëshira për të vazhduar së bashku nga të dyja palët, mirëpo tani për tani e rëndësishme është që Icardi të vazhdoj dhe të shënoj gola”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.