Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Scarpini: “Interi me koken lart, ka luajtur si i barabarte me Juventusin”.

Scarpini: “Interi me koken lart, ka luajtur si i barabarte me Juventusin”.
Ardis
  • On 08/12/2018, 14:17

“Del me koken lart, Interi ka luajtur si i barabarte me Juventusin, me siguri meritonim barazimin: ata kane qene superiore ne kapacitetin per te transformuar ne gol”.

Roberto Scarpini, drejtor i InterTV, kanal me tematike zikalter, ka komentuar humbjen kunder Juventus dhe theksuar performancen e mire te lojtareve te Spalletti-t, por qe nuk fitojne pike dhe duhet te kthehen ne Milano duke pranuar nje humbje te hidhur.

“Trajneri duhet te nxise ndjenjen, mbi faktin qe e luajtem si te barabarte, ate rast nuk e finalizuam. Nuk mund te qortosh skuadren, ka pasur vetem gabime te saktesise mbi presionin e kundershtareve, por kane kerkuar me siguri qe te bejne lojen”.

“Spalletti acarohej me Gagliardinin sepse shikonte hapesira qe ne fushe nuk i shikonin. Brozovic ka qene i shkelqyer, por mbasi u pesua goli pritej nje reagim qe nuk u konkretizua”.

“Ajo qe nuk shkon, eshte se ke bere nje ndeshje te mire por kthehesh ne shtepi me nje humbje. Dicka nuk shkon. Duhet intensitet deri ne minuten e fundit por me pas mjafton nje gabim dhe Juventusi mund te godase. Eshte nje skuader e forte, eshte superiore, por nuk fiton 5 me zero kunder te gjitheve. Ne disa ndeshje vuan”, ka theksuar gazetari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.