Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Schelotto: “Mund te shkoja tek Napoli. Me Mazzarri-n…”

Schelotto: “Mund te shkoja tek Napoli. Me Mazzarri-n…”
Andi Prifti

I intervistuar nga CalcioNapoli24, Ezequiel Schelotto flet keshtu per mostransferimin e tij tek Napoli ne te kaluaren: “Ka pak gjera te verteta mbi kete gje: kam pasur mundesine per te luajtur tek Napoli nje vit me pare, por gjerat shkuan keq dhe mbeta tek Atalanta. Isha i kenaqur qe u kontaktova nga Napoli, por ky eshte futbolli: ndonjehere gjerat nuk shkojne mire. Tani mbroj ngjyrat e Interit dhe jam i lumtur per kete gje.

Per Mazzarri, Schelotto tha: “E dime te gjithe se çfare arriti Mazzarri tek Napoli: eshte nje trajner i afte per te bere nje skuader luftuese per klasifikim te larte, kjo u pa ne kampionatin e fundit ne luften me Juventus. Kemi nevoje per nje trajner te mire pas nje viti te veshtire. Pas disa javesh fillon grumbullimi ne Pinzolo dhe do te jemi ne dispozicion te Mazzarri-t.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.