Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

430 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Schelotto: “Te Interi me trajtuan shume keq: ja cfare ndodhi pas largimit te Stramaccionit.”

Schelotto: “Te Interi me trajtuan shume keq: ja cfare ndodhi pas largimit te Stramaccionit.”
Inter Club Staff

I intervistuar nga gianlucadimarzio.com, Ezequiel Schelotto, ish-mbrojtesi i Interit, ka folur me terma jo shume entuziast per eksperiencen e tij tek zikalterit.

Ai ka kujtuar kohen kur vishte bluzen e Interit dhe ka zbuluar nje episod jo shume te kendshem ku Interi sipas tij nuk e ka trajtuar aspak mire ate.

Gjithcka behet fjale per kohen ku nga Interi u largua Andrea Stramaccioni, lojtari qe e kerkoi ta kishte ne skuader.

“Kam nje respekt teper te madh per tifozet e Interit dhe per Massimo Morattin. Por drejtuesit e rinj qe nisen kete ciklin e ri me perzune nga Interi.”

“Mua aty me mori Stramaccioni dhe kur e shkarkuan ate, ata me larguan edhe mua bashke me lojtaret e tjere qe tranjeri kishte marre tek Interi.”

“Nuk mjafton te veshesh bluzen e Interit per te qene i madh, duhet te jesh edhe si person per te ndihmuar ata qe kane nevoje.”

“Ne jete duhet te kesh respekt dhe Interi me ka trajtuar shume keq mua. Shume persona qe jane ende aty me kane zhgenjyer.”

“Ne fund e kam grisur kontraten duke u treguar shume impulsiv sepse nuk doja te degjoja me asgje, por eshte nje zgjedhje qe sdo e beja.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.