Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,573 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Schick, eshte Interi perpara Juves. Po vjen Zhang: Ausilio do i kerkoje rruge te lire per blerjen!

Schick, eshte Interi perpara Juves. Po vjen Zhang: Ausilio do i kerkoje rruge te lire per blerjen!
Inter Club Staff

Dje ne Rome ka pasur nje tentative te pare per rinovimin e kontrates me agjentin e Patrik Schick dhe Massimo Ferrero. Sampdoria deshiron qe te coje klauzolen e lojtarit nga 25 milione euro ne 40 milione euro. Me rritjen e klauzoles do te kishte edhe nje rritje rroge teper te majme: per kete duhet te presim edhe pak qe te marim vesh detajet.

Per talentin e ri Cek, La Gazzetta dello Sport shikon Interin ne pole-position perpara Juventusit: “Drejtorit Sportiv te Interit, Ausilio, i kane mjaftuar ato pak ndeshje ne Serie A per te filluar bisedimet e para me agjentin e lojtarit dhe Sampdorian. Diskutimet jane teper te avancuara, dhe deshira eshte per te investuar menjehere tek lojtari dhe per ta lene nje vit tjeter tek Sampdoria ne huazim. Ne keto ore pritet ne Milano bosi Zhang Jindong, dhe nuk perjashtohet qe Ausilio do i kerkoje numrit nje te Suning rruge te lire nga ana ekonomike per te bere goditjen finale e per ta veshur zikalter lojtarin, pak a shume e njejta gje qe ndodhi me Gagliardinin.”

Juventusi duket se eshte prapa Interit per momentin, ndersa zikalterit jane te gatshem per te shfrytezuar bisedimet e filluara tashme. Por kujdes edhe nga jashte: Atletico Madrid, Chelsea, Arsenal, City dhe United duken teper te interesuara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.