Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Scommessopoli, flet Palazzi: “Ranocchia nuk eshte i perfshire, ja cilat jane arsyet”

Scommessopoli, flet Palazzi: “Ranocchia nuk eshte i perfshire, ja cilat jane arsyet”
Ardis
  • On 05/07/2013, 12:04

Stefano Palazzi, prokurori i FIGC, ka shpjeguiar motivet e mos perfshirjes se Andrea Ranocchias, mbrojtesit te Interit, ne lidhje me hetimin e dyte e Scommessopoli-t (skandalit te basteve) barez. “Per Ranocchian, ne epoken kur luante me Barin nuk eshte proceduar sepse – shpjegon Palazzi – sepse nuk i kam konsideruar thirrjet per bashkefajesi te konsiderueshme”. Nje formule qe eshte e vlefshme per ish mbrojtesin barez A.Ranocchia dhe ish menaxherin e ekipit (team menager) te Barit Luciano Tarantino.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.