Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sconcerti habit: “Bastoni me pelqen, por me kujton nje lojtar te Juventusit: ai me duket fiks si…”

Sconcerti habit: “Bastoni me pelqen, por me kujton nje lojtar te Juventusit: ai me duket fiks si…”
Inter Club Staff

Mario Sconcerti, gazetari i njohur italian ka folur per TuttoMercatoWeb diten e djeshme ne darke dhe eshte ndalur te dy lojtare te Interit.

Ai ka dhene mendimin e tij per dy talentet italiane zikalter, Alessandro Bastoni dhe Nicolo Barella, qe deri me tani kane shkelqyer.

“Ata te dy nuk jane nje lajm i mire vetem per Interin, por jane dy elemente teper te vlefshem edhe per Kombetaren tone.”

“Barella me ka pelqyer gjithmone dhe nuk eshte nje surprize edhe pse per mendimin tim duhet te kompletohet akoma.”

“Por dua te ndalem pak te Alessandro Bastoni, i cili gjithashtu mua personalisht me pelqen shume sa here e shikoj ne fushe.”

“Ai duhet te vazhdoje keshtu, te qendroje ne fushe, te mesoje nga eksperiencat dhe nga shoket e skuadres.”

“Ai e kontrollon mire kundershtarin, hapsiren dhe me nje sjellje prej zoterie qe rralle here eshte pare, me kujton Bonuccin kur ka qene i ri. Po po, me kujton pikerisht lojtarin e Juventusit.”

“Nderkohe, dua te ndalem edhe te Calabria i Milanit qe per mua eshte mbrojtesi me i mire i djathte i Serie A.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.