Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

212 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sconcerti nuk i ndal sulmet ndaj Interit: “Sa skuadra mund ti shenojne Realit 2 gola? Ah, Shakhtari. Interi eshte…”

Sconcerti nuk i ndal sulmet ndaj Interit: “Sa skuadra mund ti shenojne Realit 2 gola? Ah, Shakhtari. Interi eshte…”
Inter Club Staff

Mario Sconcerti analizon per Calciomercato.com humbjen e Interit ne Valdebebas kunder Real Madrid.

Gazetari i njohur dhe editorialisti i Corriere della Sera, ka komentuar edhe fjalet e Antonio Contes pas ndeshjes ne konference per shtyp.

“Gabon Conte kur thote se per Interin eshte thjesht nje problem detajesh. Nuk eshte aspak keshtu dhe ai nuk po thote te verteten.”

“E thote fusha, jo une. Interi eshte komplet ndyshe nga sezoni i shkuar. Eshte bere shume me pak e balancuar.”

“Hakimi dhe Perisic kane ndryshuar projektin e kesaj skuadre. Mbase do te dale ne pah nje me i mire, por nuk eshte problem detajetesh.”

“Eshte problem sasie. Dy lojtaret jane shume sulmues ne krah, dhe shtyjne Brozovic dhe Vidal te behen dy mediano. por as njeri dhe as tjetri sdine te bejne medianon. Ata thjesht tentojne.”

“Ne nje skuader jo te duhur behen shume gabime, dhe tek Interi po ndodh keshtu: e pamundur qe nje skuader te pesoj kaq shume ne kundersulme.”

“Interi peson gola aq shume sa nje skuader e vogel. Mesatarisht dy per ndeshje. Edhe keto nuk jane aspak detaje.”

“Conte nderkohe na kerkoi te gjejme dike qe shkon ne Madrid per te shenuar dy gola. Nuk mu desh te mendohesha shume: Shakhtar shkoi atje, shenoi tre dhe fitoi.”

“Cadizi kater dite me pare kishte shenuar nje vetem atje dhe kishte fituar. Mund te behet, por mjafton te dish si behet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.