Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,507 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Scudetto 2022-2023 per Interin? Zbulohen koeficentet e sezonit te ri: “Ylli i dyte per zikalterit e ka koeficentin…”

Scudetto 2022-2023 per Interin? Zbulohen koeficentet e sezonit te ri: “Ylli i dyte per zikalterit e ka koeficentin…”
Inter Club Staff

Inter po pergatitet me ambicje te madhe dhe me shume vendosmeri per sezonin 2022-2023 ku deshiron te luftoje per trofe dhe gjera te medha.

Objektivi i zikalterve do te jete nje dhe i vetem: qe te hedhe nga froni Milanin qe fitoi Serie A vetem ne javen e fundit.

Nderkohe, ky sezon do te jete teper i vecante dhe i cuditshem edhe per shkak te kalendarit qe do te ndikohet direkt nga Qatar 2022.

Keshtu, vetem pak kohe nga hedhja e kalendarit (qe do te behet te premten), me sa duket bookmakers po behen gati per sezonin e ri.

Ata kane publikuar diten e sotme edhe koeficentet e rinj per Scudetton, ku kane zbuluar keshtu edhe favoritet ne leter.

Ne kete moment qe po flasim, gara per titullin e 2023 sheh favorite perpara Interin dhe Juventusin dhe Milan me mbrapa.

Koeficenti per djemte e Inzaghit dhe per skuadren e Allegrit eshte identik: te dy skuadrat kuotohen me 2,75 per fitimin e Scudettos.

Nderkohe, Milan eshte me prapa: kampionet ne fuqi kane nje koeficent 3,75 qe eshte goxha i larte per nje skuader te sapo shpallur kampione.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.