Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Se shpejti nje ‘face to face’ mes Interit dhe UEFA-se. Thohir e Zhang ne pune per te rritur te ardhurat, tani vetem nje shitje?

Bujar Berishaj

Mbyllja e pashmangshme e tratatives me Suning Commerce Group mund te kete ndikim pozitiv edhe te merkato ne dalje.

Ne vecanti, shpjegon Sky Sport, ne fillim te sezonit te ri do te kete nje takim face to face mes Interit dhe UEFA per te ri-vleresuar poziten zikalter, qartesisht e forcuar nga futja e kinezeve.

Marrveshjet fillestare mund te rishikohen (per momentin, per te anuluar 50 milione euro humbje qe do te regjistrohen ne qershor 2016, nga te cilat 30 te konsideruara prioritare per te evituar denimet, jane te nevojshme plusvalencat e merkatos) me presidentin Erick Thohir dhe kolegun Zhang Jindong te Suning qe jane ne pune per te rritur te ardhurat, duke kaluar nga 186 milione ne 206 milione per 2017.

Nje skenar i tille do i lejonte Interit qe t’i shmanget shitjes se dy lojtareve te rendesishem, duke sakrifikuar keshtu vetem nje big te skuadres aktuale. Dhe ne pritje te ofertave konkrete, sigurisht nje lajm shume i mire per Roberto Mancinin, i siguruar dhe i gatshem per sezonin e ri ne krye te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.