Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sensi zbulon: “Ja pse mbaj veshur fanellen me numrin 12. Kur isha i vogel…”

Sensi zbulon: “Ja pse mbaj veshur fanellen me numrin 12. Kur isha i vogel…”
Inter Club Staff

I intervistuar per matchday programme zyrtar te Inter-Fiorentina, mesfushori Stefano Sensi ka folur per idhujt e tij dhe per talentin jashte fushes se lojes.

“Une jam nje mesfushor qe vesh fanellen me numrin 12. Por historia e saj eshte shume e thjeshte.”

“Ne rolin tim te pare, kur isha femije, kam qene portier dhe kam pasur kete numer. Pastaj, kam adhuruar gjithmone Xavin qe ne femijeri.”

“Nese do e takoja ndonjehere sigurisht do i thoja: “Ke qene gjithmone idhulli im, i kam pare te gjitha ndeshjet e tua: menyra e te luajturit qe ke pasur me ka mahnitur gjithmone.”

“Nese duhet te zgjedh ndermjet nje assisti apo nje goli, nuk kam asnje dyshim: zgjedh assist. Per te bere pasimin perfekt, duhet pune por nese e ben, ke nje kenaqesi teper te madhe.”

“Kur kam qene 18 vjec kam pasur ne krah per here te pare shiritin e kapitenit, ne San Marino.”

“Ka qene nje emocion teper i madh. Ne tribune ishte e gjithe familja ime qe benin tifo per mua.”

“Jashte fushes kam nje talent special ne kuzhine. Jam shume i zoti, bej disa embelsira te shkelqyera.”

“Por nuk mund te ha shume ama, per fat te keq.”

Nderkohe, Sensi ka zbuluar TOP 5 e Interit: “Julio Cesar, talent i paster. Javier Zanetti, kapiteni i Tripletes.”

“Sneijder, shkolla hollandeze shihet ne cdo copez se tij. Ronaldo, sepse askush nuk do te jete si ai. Milito, ka pasur nje nuhatje te cmendur per golin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.