Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

2,391 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A 2014-2015, kalendari i plote i Interit

Serie A 2014-2015, kalendari i plote i Interit
Xhorxh Gellci

Ky do te jete kalendari i plote i Interit per Serine A 2014-2015. Fillim relativisht i lehte per zikalterit, me ndeshjen e pare te veshtire javen e gjashte kunder Fiorentines. Ne nentor dy ndeshje te njepasnjeshme kunder Milan dhe Romes, ndersa Juventus do te ndeshet vetem ne javen e 17.

1a giornata: TORINO – INTER             31/08 – 25/01

2a giornata: INTER – SASSUOLO    14/09 – 01/02

3a giornata: PALERMO – INTER    21/09 – 08/02

4a giornata: INTER – ATALANTA   29/04/ – 15/02

5a giornata: INTER – CAGLIARI    28/09 – 22/02

6a giornata: FIORENTINA – INTER  05/10/ – 01/03

7a giornata: INTER – NAPOLI   19/10 – 08/03

8a giornata: CESENA – INTER       26/10 – 15/03

9a giornata: INTER – SAMPDORIA   29/10 – 22/03

10a giornata: PARMA – INTER     02/11 – 04/04

11a giornata: INTER – VERONA  09/11 – 12/04

12a giornata: MILAN – INTER      23/11 – 19/04

13a giornata: ROMA – INTER     30/11 – 26/04

14a giornata: INTER – UDINESE    07/12 – 29/04

15a giornata: CHIEVO – INTER    14/12 – 03/05

16a giornata: INTER – LAZIO   21/12 – 10/05

17a giornata: JUVENTUS – INTER   06/01 – 17/05

18a giornata: INTER – GENOA 11/01 – 24/05

19a giornata: EMPOLI – INTER 18/01 – 31/05

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.