Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

754 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A – Ja lojtaret qe kane pasur nje super rritje ne vleren e merkatos: Edhe Skriniar prezent!

Serie A – Ja lojtaret qe kane pasur nje super rritje ne vleren e merkatos: Edhe Skriniar prezent!
Ardis
  • On 12/10/2018, 21:06

Ja dhe vlerat e merkatos te azhornuara per talentet e medha te kampionatit italian Serie A.

Websiti transfermarkt.com ka publikuar listen e lojtareve ne Serie A, te cilet me shume se te tjeret, e kane rritur vleren e tyre te merkatos.

Talente te padiskutueshem, disa te rinj disa jo dhe aq, qe e kane treguar veten e tyre dhe qe do e “ndezin” merkaton qofte ne janar apo ne merkaton e veres. Interi perfaqesohet ne kete liste me Milan Skriniar, por jo vetem.

KJO ESHTE TOP 10: 

Miralem Pjanic


Mosha: 28 Vjec
Roli: Mesfushor
Vlera ne merkato: 70 milion €

LORENZO INSIGNE

Mosha: 27 Vjec
Roli: Sulmues
Vlera ne merkato: 65 milion €

MILAN SKRINIAR

Mosha: 23 Vjec
Roli: Mbrojtes
Vlera ne merkato: 50 milion €

FEDERICO CHIESA

Mosha: 20 Vjec
Roli: Mesfushor i avancuar/Sulmues
Vlera ne merkato: 50 milion €

FEDERICO BERNARDESCHI

Mosha: 24 Vjec
Roli: Mesfushor i avancuar/Sulmues
Vlera ne merkato: 45 milion €

MARCELO BROZOVIC

Mosha: 25 Vjec
Roli: Mesfushor
Vlera ne merkato: 40 milion €

JOAO CANCELO

Mosha: 24 Vjec
Roli: Mbrojtes krahu
Vlera ne merkato: 40 milion €

SUSO

Mosha: 24 Vjec
Roli: Sulmues
Vlera ne merkato: 40 milion €

ALLAN

Mosha: 27 Vjec
Roli: Mesfushor
Vlera ne merkato: 40 milion €

PIOTR ZIELINSKI

Mosha: 24 Vjec
Roli: Mesfushor
Vlera ne merkato: 40 milion €

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.