Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

2,485 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A, ja te gjitha datat e sezonit 2014-2015! Kampionati do te filloje…

Serie A, ja te gjitha datat e sezonit 2014-2015! Kampionati do te filloje…
Inter Club Staff

Federata Italiane dhe Lega Serie A kane zyrtarizuar datat e turneut te sezonit te ri. Me poshte gjeni te gjitha datat e Kampionatit nga fillimi deri ne fund.

Ndeshja e pare do te luhet:
Te dielen 31/08/2014

Jave qe do te luhen ne mesjave:

Te merkuren 24/09/2014
Te merkuren 29/10/2014
Te marten 06/01/2015
Te merkuren 29/04/2015

Fundajva pushim:

Te dielen 07/09/2014 per shkak te kombetareve
Te dielen 12/10/2014 per shkak te kombetareve
Te dielen 16/11/2014 per shkak te kombetareve
Te dielen 28/12/2014 pushimi i krishtlindjeve dhe i vitit te ri
Te dielen 04/01/2015 pushimi i krishtlindjeve dhe i vitit te ri
Te dielen 29/03/2015 per shkak te kombetareve

Dita e fundit e Kampionatit
Te dielen 31/05/2015

Sqarim: Fundjavat qe nuk jane shenuar do te luhen rregullisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.