Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 22, 2018

Scroll to top

Top

913 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A, mosha mesatare e titullareve: Fiore ne vendin e pare, Juve e treta nga fundi: Ndersa Interi…

Serie A, mosha mesatare e titullareve: Fiore ne vendin e pare, Juve e treta nga fundi: Ndersa Interi…
Inter Club Staff

Ne pritje te shohim se cfare do te ndlodhe me Modric nese do te vije ne Milano ose jo, apo me Keita Balde, deri me tani merkato e Interit ka qene shume e mire. 

Skuadra e re e Spallettit duket se ne krahasim me sezonin e shkuar, deri me tani ka arritur te afroje plot kater lojtare te rinj qe do te jene titullare te padiskutueshem: De Vrij, Asamoah, Vrslajko dhe Nainggolan.

Mosha mesatare e titullareve te mundshem ne kete moment sipas Sky Sport eshte 27,36 per Interin. 

Fiorentina do te jete skuadra me e re ne te gjithe kampionatin dhe bie ne sy edhe cilesia e skuadres Viole qe eshte shume e larte.

Nderkohe, Parma do te jete skuadra me e plakur nga te gjitha.

Kjo eshte edhe tabela e Sky Sport ku tregohen 10 skuadrat me te reja ne Serie A per kete sezon (gjithmone duke llogaritur vetem titullaret): 

Età media titolari Serie A, 9 agosto

Ndersa kjo eshte pjesa e dyte e tabeles me 10 vendet e fundit. Bie ne sy skuadra e Juventus qe eshte skuadra e trete me e plakur ne Serie A dhe pas tyre vjen vetem Chievo Verona me Parmen.

Età media titolari Serie A, 9 agosto

Interi keshtu ka nje moshe mesatare 27 vjec qe eshte nje moshe perfekte per nje skuader ku qarte nderthuret eksperienca me talentin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.