Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

434 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A, publikohen koeficentet e reja per fitimin e Scudettos: “Afrohet shume Juventus. Intern ndodhet ne…”

Serie A, publikohen koeficentet e reja per fitimin e Scudettos: “Afrohet shume Juventus. Intern ndodhet ne…”
Inter Club Staff

Vetem dy pike ne kater ndeshjet e fundit ne Serie A. Pasi ka dhene ne fillim idene se mund te vriste kampionatin, Interi ka renie te madhe.

Zikalterit e Simone Inzaghit kane ngadalesuar shume duke i dhene mundesi Napolit dhe Milanit ta parakalojne ne klasifikim, edhe pse me nje ndeshje me pak.

Gjithesesi, ne kete moment qe po flasim, edhe pse Inter po kalon nje krize te paprecedente, duket se Kompanite e Basteve vazhdojne te besojne tek ata.

Diten e sotme jane publikuar koeficentet e rinj per fitimin e Scudettos dhe Inter ka nje rritje te lehte ne koeficentin e favoritit.

Sipas eksperteve te Sisal, ne fakt, Interi fitues i Scudettos sot per sot ka nje koeficent 1,75, qe eshte me i ulti ne Serie A.”

Nderkohe, Napoli, pas fitores ndaj Lazios diten e djeshme, tashme eshte kundershtari i pare i Interit per kampionat sipas Bookies me nje koeficent 4.

Pak me prapa Milani i Stefano Piolit qe ishte dje ne fushe ndaj Interit ne Kupen e Italise: nje fitore ne fund e tyre sot kuotohet me koeficentin 5.

Por kujdes: kemi Juventusin qe eshte afruar shume. Nga nje koeficent prej 20.00, skuadra e Allegrit ka kaluar ne nje koeficent 9.00 ne nje jave te vetme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.