Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

892 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SERIE A – SKUADRA ME E MIRE E MUAJIT: dominon Interi me 4 titullare! Nga Cancelo deri tek…

SERIE A – SKUADRA ME E MIRE E MUAJIT: dominon Interi me 4 titullare! Nga Cancelo deri tek…
Inter Club Staff

Interi eshte skuadra me dominante e TOP 11 te Serie A per sa i perket muajit Mars.

Zikalterit kane kaluar nje moment te mire ne dy muajt e fundit dhe kete gje e tregojne rezultatet ne fushe ku zikalterit kane humbur vetem nje ndeshje dhe kane pesuar vetem 2 gola ne total.

Por kete gje e tregojne edhe mesataret e notave te lojtareve zikalter te cilet i kane nder me te lartat ne Serie A.

Keshtu, Interi eshte skuadra qe dominon formacionin me te mire te muajit per sa i perket Serie A ne muajin mars.

Lojtaret e Interit qe jane formacionin e muajit jane:

Mbrojtes i djathte, Joao CANCELO

Mbrojtes qendre, Milan SKRINIAR

Sulmues i krahut te majte, Ivan PERISIC

Si dhe sulmues qendre, Mauro ICARDI

Pas Interit, eshte Roma me dy lojtare: Kolarov dhe portierin Alisson.

Ky eshte formacioni i plote me i mire i javes:

Alisson, Cancelo, Victor Hugo, Skriniar, Kolarov, Suso, Lucas Leiva, Ilicic, Perisic, Icardi, Dybala

5

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.